0

Л окомотив Пловдив постигна трета поредна победа в шампионата, след като надви Черно море с 3:0 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига. Под силния дъжд на „Лаута“ точни за успеха на „черно-белите“ бяха Бабакар Дион, Бирсент Карагарен и Димитър Илиев.

С тази победа хората на Александър Томаш събраха 22 точки и се изкачиха на 4-о място във временното класиране, докато Черно море остана пети с 19 точки в актива си.

Локо Пд - Черно море 3:0. Снимки: start-photo.bg
Локо Пд Черно море Локо Пд Черно море Локо Пд Черно море
18

Бабакар Дион даде аванс на "смърфовете" в 12-ата минута след пас на Петър Витанов и удар по диагонала. Домакините удвоиха в 59-ата минута, когато Бирсент Карагарен се разписа след хубаво подаване на Бабакар Дион и още по-добро овладяване на топката от страна на деветката на Локо Пд. В 68-ата минута резултатът стана 3:0, след като Димитър Илиев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Живко Атанасов срещу Матеус Да Силва.

В следващия кръг Локо Пд приема ЦСКА 1948, като двубоят е на 1 октомври. Черно море ще домакинства в същия ден на Ботев Враца.