0

Л окомотив София стигна до първи успех през новия сезон, след като се наложи с 2:0 над Ботев Пловдив в мач от 4-ия кръг на Първа лига.

Преди началото на двубоя и двата тима бяха без победа в първенството, но в крайна сметка попадения на Димитър Митков в 49-ата и Илия Димитров в 84-ата минута направиха разликата и добавиха три точки в актива на столичните “железничари”.

Ключов бе моментът, когато в средата на първото полувреме Джеймс Ето’о получи директен червен картон, след като настъпи грубо Митков. Ситуацията беше проверена с ВАР и съдията Станимир Тренчев прецени, че играчът на Ботев действал умишлено.

В 40-ата минута ВАР се намеси отново в ущърб на пловдивчани, като отмени гол на Мохамед Брахими заради засада.

Така “канарчетата” продължават да имат само загуби от началото на шампионата и едва 2 отбелязани гола в първите 4 кръга, като логично остават закотвени на последното място.