0

Ч ерно море победи Крумовград с 3:1 като гост в първия двубой от третия кръг на футболната Първа лига. Двата тима изиграха равностоен мач на „Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Пловдив, като „моряците“ стигнаха до успеха с два гола на Велислав Василев и Николай Златев в края на срещата.

Преди това Атанас Илиев откри резултата за гостите в 39-ата минута от дузпа, а в последната минута от редовното време на първата част Александър Колев изравни.

Попадение на Серкан Юсеин през второто полувреме пък бе отменено заради игра с ръка.

По този начин Черно море вече има актив от 7 точки и временно излезе на върха в класирането след три изиграни мача, докато Крумовград остава с 3 точки след първите три двубоя – от дебютното си 3:1 срещу шампиона Лудогорец.

В следващия кръг Крумовград гостува на Берое, докато Черно море приема Етър.

Първа лига, трети кръг:

Крумовград – Черно море 1:3 (1:1)

стадион: „Футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“, Пловдив

Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев (69 – Джунейт Али), Матей Шимич, Раян Сенхаджи, Божидар Кацаров, Серкан Юсеин (87 – Клайдер), Ренан Арияш, Патрик Луан (69 – Мартин Сораков), Димитър Тонев, Александър Георгиев, Александър Колев

Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов (46 – Влатко Дробаров), Живко Атанасов, Виктор Попов, Александър Василев (77 – Цветомир Панов), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мазир Сула, Матеус Машадо (77 – Исмаил Иса), Алекс Фернандес (88 – Николай Златев), Атанас Илиев (60 – Велислав Василев)

голмайстори: 0:1 Атанас Илиев 39 – дузпа, 1:1 Александър Колев 45, 1:2 Велислав Василев 86, 1:3 Николай Златев 90+5

главен съдия: Валентин Железов, гр. Бургас

жълти картони: Божидар Кацаров, Клайдер (Крумовград); Алекс Фернандес, Иван Дюлгеров (Черно море)