0

Л удогорец спечели изключително лесен мач срещу Ботев (Враца), побеждавайки го с 4:0 в среща от 10-ия кръг. С този успех шампионите събират 22 точки и се връщат на върха в класирането, изпреварвайки ЦСКА-София по голова разлика.

За врачани дебют като треньор направи Владислав Вутов, който дойде като помощник само три дни преди да бъде си тръгне предишния старши Росен Кирилов и в последствие го наследи на поста.

Той направи много промени в стартовия състав в сравнение с предишните мачове, но опитът му беше безкрайно неуспешен, тъй като врачани не оказаха абсолютно никаква съпротива и завършиха мача с един-единствен слаб удар в очертанията на врататаа на противника.

Кирил Десподов вкара два гола за Лудогорец, а едно попадение прибави Матиас Тисера – всичко това преди почивката. Буквално в последните секунди Каули Оливейра оформи крайния резултат след пас на Матиас Тисера, възползвайки се от разредената защита на домакините. Така разградчани отиват в Испания за втория си мач в турнира Лига Европа срещу другия лидер в групата Бетис в отлично настроение.

Още в 3-ата минута Ботев (Враца) остана с 10 души, след като опитният Мартин Кавдански настъпи Спас Делев по глезена при спор за топката в 22-ата секунда на двубоя.

Съдията Георги Давидов най-напред наказа защитника с жълт картон, но след това му вдигна червен, след като прегледа фаула на монитора край тъч-линията, част от системата за видеопомощ на реферите (ВАР).

В 9-ата минута Матиас Тисера направи много сериозен пропуск от малкото наказателно поле, но в 17-ата резултатът беше открит. Рик Джонатан дриблира в наказателното поле на домакините и намери Десподов, който след шут с едно докосване вкара в долния десен ъгъл на Костов за 0:1.

След като в 23-ата минута Тисера пропусна за втори път, три минути по-късно се поправи и вкара втори гол във вратата на Ботев (Враца), завършил пробив и подаване на Кирил Десподов.

След това пропуските продължиха, като по един направиха Спас Делев и Кирил Десподов. Но малко преди края на първото полувреме Жан-Пиер да Силва фаулира Десподов, който сам превърна в гол отсъдената дузпа.

През второто полувреме картината на терена по никакъв начин не се промени, а лудогорци намалиха темпото. Треньорът им Анте Шимунджа направи няколко смени, в това число даде шанс и на новия защитник Аксел Фон Витри.

В 77-ата минута играч на Ботев (Враца) все пак прати топката в мрежата, но Клери Сербер е поне два метра в засада.

В 84-ата минута вратарят Падт трябваше да се намесва за първи път наистина сериозно, тъй като при изпълнение на фаул, Мирослав Маринов минимално отклони топката и траекторията стана изненадваща.

Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа поздрави отбора си за пренастройката от мача с Рома отчетвъртък в Лига Европа към Първа лига. "В четвъртък това беше голям момент за нас и всъщност беше важно по какъв начин ние ще отговорим в първенството, чисто емоционално. Беше различно в четвъртък като ниво, но днес особено през първото полувреме, нашето отношение и сериозният ни подход, това исках да видя.

"За първото полувреме съм много щастлив, вкарахме четири гола на не толкова добър терен, така че всичко е наред. Да, първата част започна с червен картон, който обаче беше показан за едно много грубо нарушение.

"Може би е нормално да забавим темпото след 3 гола преди почивката. Но е важно, че не допуснахме гол и съм съгласен, че не бяхме добри в някои моменти след почивката.

Попитан дали в отбора са коментирали какво ще се случва на мача с Бетис (Севиля) след четири дни, той каза: "За мача в четвъртък? Не, не съм мислил за него. Трябваше да се концентрираме в първенството. И съм доволен, не само играчите как подходиха, но и целия щаб имаше заслуга да се представим добре срещу Ботев Враца".

Първа лига, 10-ти кръг, неделя:

Ботев (Враца) – Лудогорец (Разград) 0:4 (0:3)

Стадион „Христо Ботев“, 2000 зрители

Ботев (Враца): Красимир Костов, Диего Фераресо, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Меси Дарнел Биатумусокан, Мартин Атанасов (46 – Брайън Мендоса), Чавдар Ивайлов (46 – Антонио Георгиев), Том Сарандона, Брайън Переа (65 – Мирослав Маринов), Сантяго Монтоя (57 – Йохан Аренас Валбуена), Жан-Пиер да Силва (57 – Клери Сербер)

Лудогорец: Серджио Падт, Жан Карничник, Игор Пластун, Георги Терзиев, Антон Недялков (46 – Аслак Фон Витри), Густаво Нонато (76 – Игор Тиаго), Иван Йорданов (59 – Мануел Кафумана Шоу), Рик Джонатан (75 – Бърнард Текпетей), Спас Делев, Кирил Десподов (60 – Каули Оливейра), Матиас Тисера

Голмайстори: 0:1 Кирил Десподов 17, 0:2 Матиас Тисера 26, 0:3 Кирил Десподов 41-дузпа, 0:4 Каули Оливейра 90+2

Червен картон: Мартин Кавдански (Ботев Враца) – 3-а минута

Жълти картони: Мартин Атанасов, Чавдар Ивайлов, Йохан Аренас Валбуена, Луис Фелипе Соарес, Диего Фераресо (Ботев Враца), Иван Йорданов (Лудогорец)

Главен съдия: Георги Давидов (Велико Търново)

Първа лига, 10-ти кръг, неделя: ЦСКА-София - Славия                 - 2:0, Ботев (Враца) - Лудогорец           - 0:4;

на 12 септември: Арда (Кърджали) - Пирин (Благоевград), Септември (София) - Локомотив (Пловдив);

резултати от събота: Локомотив (София) - Левски             - 3:2, Черно море (Варна) - Хебър (Пазарджик) – 1:0;

резултати от петък: Берое (Стара Загора) - Спартак (Варна) - 3:1 , Ботев (Пловдив) - ЦСКА 1948            - 2:0