0

Л удогорец стигна само до 1:1 срещу Арда като домакин в последния мач от кръга, игран върху тревното покритие на „Хювефарма Арена“, което в края на лятото е заприличало на неравна и силно опесъчена нива. Често играчи и на домакините, и на гостите се подхлъзваха при по-резки движения и финтове в някои участъци от терена.

Така шампионите направиха второ равенство в първенството, след като загубиха точки и срещу ЦСКА 1948. С точката Лудогорец се изравни с „червените“ (по 23 т. И 2 мача по-малко), и оглави Първа лига – без загуба и с по-добра голова разлика от отбора, воден от Любо Пенев.

"Орлите" поведоха още в първата минута. Тогава Рик Жонатан открадна топката и подаде на Кирил Десподов, който продължи към Матиас Тисера и аржентинецът вкара в опразнената врата.

В 23-ата минута Десподов напредна отлично отдясно, финтира бранител и стеля остро по диагонал, като Анатолий Господинов успя да докосне топката, която след това се отби в десния му страничен стълб.

В 27-ата минута Александър Георгиев от гостите центрира остро отляво, Ел Тетах се размина с топката в опита си да играе с глава, но тя рикошира в стоящия до него защитник на домакините Георги Терзиев и влетя в мрежата за 1:1.

В 61-вата минута Терзиев бе на път да се реваншира, като след корнер насочи топката с глава към вратата, но пред голлинията капитанът на Арда Иван Коконов изчисти в ъглов удар.

В 77-ата минута бразилецът Нонато вкара гол във вратата на Арда, но той не бе зачетен, след като страничният съдия Димитър Димитров вдигна флага за засада на негов съотборник в развитието на атаката.

Най-спорното положение бе в 85-ата минута. Тогава Иван Коконов вкара в собствената си врата в опит да изпревари резервата на Лудогорец Игор Тиаго. Попадението обаче отново не бе зачетено, след като бе гледано от ВАР асистентите, като се прецени, че нападателят е бил в засада и е влияел на играта.

Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа изрази недоволство от "позиционирането на футболистите си".

"Започнахме добре много добре мача. После не бяхме добре при позиционирането на футболистите и това се усети. Успяхме да коригираме това на почивката и през второто полувреме бяхме много по-добри", обобщи словенецът.

"Пропуснахме много положения, но това е футболът. Арда бяха късметлии в известен смисъл.

Аз съм доволен, особено през второто полувреме. Важно бе след трудни мач с Бетис да играем отново на високо ниво и ние го направихме", каза още Шимунджа.

"Сега има пауза и тя е важна най-вече за главите на футболистите, защото играем на всеки 3-4 дни. Ние обаче имаме и национални състезатели и се надявам, че всички ще се върнат здрави", пожела си Анте Шимунджа.

Старши треньорът на Арда Александър Тунчев призна, че отборът му е имал късмет да вземе точка срещу шампиона Лудогорец при равенството 1:1.

"Имахме ситуации да вкараме и втори гол, но имахме и късмет, особено през второто полувреме с тези два отменени гола за Лудогорец и суматохите пред нашата врата. Влязохме притеснени в мача и допуснахме гол в 18-а секунда, но това отключи желанието ни да играем футбол.

Винаги е добре, когато вземеш точка срещу шампиона. Лудогорец показаха, че са много качествен отбор в последните си два мача в Европа и тази точка ще ни вдъхне още повече увереност.

Разполагам с добри футболисти и не искам да ги деля на титуляри и резерви. Всеки, който показва желание на тренировките, ще получи шанс в състава", коментира Александър Тунчев.

Статистика

Лудогорец - Арда - 1:1 (1:1)

стадион "Хювефарма Арена"

Лудогорец: Серджио Падт, Жан Карничник (60 - Сисиньо), Георги Терзиев, Игор Пластун, Дени Групер (60 - Антон Недялков), Якуб Пиотровски, Каули Оливейра, Нонато (77 - Доминик Янков), Кирил Десподов (60 - Спас Делев), Рик Жонатан, Матиас Тисера (77 - Игор Тиаго)

Арда: Анатолий Господинов, Джунейт Али, Умар Сако, Милен Стоев, Алекс Петков, Ел Тетах (77 - Иван Тилев), Лъчезар Котев, Жуниор Палмарес (68 - Илия Юруков), Александър Георгиев (46 Деян Лозев), Иван Коконов (86 - Светослав Ковачев), Ласана Ндиайе (68 - Тонислав Йорданов)

голмайстори: 1:0 Матиас Тисера 1, 1:1 Георги Терзиев 27-автогол
Главен съдия Георги Димитров
Червен картон: Джунейт Али (Арда) 90+2
Жълти картони:
Каули Оливейра, Игор Пластун (Лудогорец); Лъчезар Котев, Джунейт Али, Милен Стоев (Арда)

Първа лига, 11-ти кръг, неделя: Левски – ЦСКА-София 2:0, Лудогорец – Арда 1:1.
от събота: Пирин (Благоевград) - Локомотив (София) – 0:1, Локомотив (Пловдив) - Черно море        - 3:0, Славия - Берое                          - 2:0;
от петък: Спартак (Варна) - Ботев (Пловдив)      - 3:2, Хебър - Ботев (Враца) 0:2, ЦСКА 1948 - Септември София 1:0