0

Ч ерно море постигна четвърта победа в първенството. „Моряците“ взеха трудна победа с 1:0 над Пирин след ранен гол на Евгений Сердюк в 3-та минута на мача. Черно море и с 12 точки от 5 мача, но са и с двубой по-малко, заради отложената среща с Левски. Пирин е с 2 спечелени до момента точки.

Черно море откри резултата при първата си по-сериозна атака. След грешка на Александър Дюлгеров, украинският нападател на домакините Евхен Сердюк открадна топката отдясно, напредна, навлезе в наказателното поле и с хубав удар вкара за 1:0.

В 7-та минута Матиас Курьор стреля опасно от границата на наказателното поле отляво, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Янко Георгиев.

В края на 13-та и началото на 14-та минута в рамките на няколко секунди на три пъти футболистите на Черно море пропуснаха да удвоят преднината на отбора. Сердюк проби отляво, навлезе в наказателното поле и почти от аут линията върна топката към Мазир Сула, който стреля, но Христофор Хубчев изби, последва удар на Мади Кета, а топката бе избита отново от Христофор Хубчев.

Последва нов удар отдясно на Виктор Попов, но вратарят Янко Георгиев показа класа и изби топката.

В 18-та минута Пирин можеше да изравни резултата. Славчо Шоколаров стреля от дистанция, а вратарят на Черно море Иван Дюлгеров изпусна топката, но с общи усилия на „моряците“ тя бе изчистена.

В 40-та минута треньорът на Черно море Илиан Илиев направи принудителна смяна. Игра напусна получилият контузия Мазир Сула, а на негово място влезе Николай Златев.

В 50-та минута пак бе близо до гола, но вратарят на „моряците“  Дюлгеров успя да избие топката след опасен удар на Станислав Костов.

В 68-та минута вратарят на гостите Янко Георгиев спаси опасен удар на Сердюк, а при последвалата добавка с глава на Стефан Велев стражът на Пирин улови топката.

В 90+2 минута Мартин Смоленски бе намерен непокрит в наказателното поле на домакините и стреля, но вратарят Иван Дюлгелов успя да спаси.