0

Ц ентралният защитник на Локомотив Пловдив Кристиан Гомис твърди, че е бил обиден на расистка основа от Петко Ганев от Арда по време зрелищното 4:4 вчера. "Срещу Арда футболистът с номер пет (Петко Ганев) ме обиди, наричайки ме маймуна. Първата ми реакция беше да отида при рефера, но той ми каза, че това е "нищо". Как е възможно това??? Няма значение какъв е цветът на кожата ни, такова нещо няма място нито тук, нито другаде. Няма никаква санкция, така че утре той може да направи отново това.  Черен и горд", написа Гомис в социалните мрежи.

От Локо Пловдив подкрепиха своя играч: ПФК Локомотив Пловдив осъжда остро поведението на Петко Ганев от ПФК Арда в последните минути на срещата между двата отбора. Защитникът на домакините си е позволил да отправи обидни и расистки квалификации към Кристиан Гомис, който от своя страна му потърси сметка за тези думи. Това своеволие на Ганев остана ненаказано от съдията Волен Чинков. ПФК Локомотив застава твърдо зад Кристиан Гомис в този момент! Такива грозни действия показват липса на спортсменство, феърплей и уважение към противника на терена! Расизмът няма място във футбола“, заяви той.

НЕВЕРОЯТНО: Локомотив Пловдив навакса 3 гола пасив за 13 минути за равенството 4:4 с Арда в Кърджали (ВИДЕО)