0

С двама българи в стартовия състав – Петров и Турицов, ЦСКА победи Пирин Благоевград с 1:0 и си върна лидерската позиция в Първа лига, която в последните 48 часа заемаше Лудогорец след победата над Локомотив София в петък.

В предишния си мач – 0:0 с Левски, „червените“ излязоха с 11 чужденци титуляри, като само Шопов от българите помириса терен и влезе резерва.

В Благоевград Браян Морено отбеляза единствения гол в края на първото полувреме и донесе рекордна десета поредна победа за ЦСКА като гост в елита.

С успеха "червените" събраха 67 точки, две повече от втория Лудогорец. Пирин остава на 14-а позиция с 21 точки.

ЦСКА можеше да поведе още в 11-а секунда, когато Браян Морено бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят на домакините Янко Георгиев спаси.

В 5-ата минута двата отбора и публиката почетоха паметта на легендарния Красимир Безински, играл и за двата отбора.

"Червените" имаха игрово надмощие през първата част и на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на домакините, но Янко Георгиев бе на мястото си след удари на Морено и Хайнц.

Най-доброто положение изпусна Назон, който бе изведен от Хайнц на чиста позиция в 33-а минута, но не успя да засече добре топката и я прати встрани от вратата.

В 42-а минута натискът на гостите даде резултат. Иван Турицов проби от дясно и извади топката към дузпата за връхлитащия Браян Морено, който от движение не остави шансове на вратаря - 1:0 за ЦСКА.

На почивката треньорът на Пирин Христо Янев направи две смени на почивката, като пусна в игра Преслав Йорданов и юношата на ЦСКА Мартин Смоленски, но първият се контузи след 15-ина минути на терена и на свой ред бе заменен от Димитър Тонев.

"Червените" намалиха оборотите и предпочетоха да се подсигурят в отбрана и успяха да запазят крехкия аванс.

В 71-а минута Пирин бе близо до изравнителен, след като Даниил Кондраков бе изведен зад защитата на на ЦСКА, но Бусато отклони удара, а Християн Петров изчисти топката пред голлинията.

Минута преди края влезлият като резерва Жираир Шагоян отправи силен удар, който Янко Георгиев спаси, а при добавката на Назон отново вратарят парира.

В добавеното време отново Назон пропусна стопроцентова възможност и отново стражът на Пирин се намеси умело.

В последните секунди домакините пропуснаха да изравнят, след като Дюлгеров свали с глава за Иван Тасев, който от въздуха стреля покрай вратата.