0

Ц СКА 1948 е новият лидер в Първа лига след измъчената победа с 1:0 в София над домакина Хебър Пазарджик. Пазарджиклии домакинстват на националния стадион „Васил Левски“ заради плачевното положение с футболната база и съоръжения в страната.

С гол на Георги Русев, който в първия кръг се разписа и срещу Левски, отборът, воден от Любо Пенев, събра 8 точки, с една повече от Лудогорец и ЦСКА-София.

Така преди късния мач на шампионите с новака Спартак Варна в Разград ЦСКА 1948 оглавява Първа лига след 4 мача – с 2 победи и 2 хикса.

Още от първите минути на двубоя селекцията на треньора Любослав Пенев успя да притисне съперника си дълбоко в неговата половина. Още в 10-ата минута. центриране отляво на Марио Топузов не бе отразено по добър начин от бранителите на Хебър и топката попадна в Георги Русев, който от близка дистанция реализира за 1:0.

Натискът на "червените" продължи и в следващите минути, като до почивката единствено добрите намеси на вратаря Петър Дебърлиев и на два пъти гредите след удари на Александър Колев и Марио Топузов спасиха резултата от промяна.

През второто полувреме ЦСКА 1948 продължи да контролира срещата, но чистите шансове пред столичани бяха по-малко. В 50-ата минута Александър Колев вкара гол с глава след центриране отляво, но попадението бе отменено заради засада.

В последните десетина минути на срещата "армейците" практически останаха с 10 души на терена, тъй като Реян Даскалов получи контузия под коляното на левия крак, а Любослав Пенев вече беше направил петте си смени. Халфът, върнат като централен защитник, завърши мача, но се придвижваше по терена с огромни трудности.

Въпреки това обаче Хебър не стигна до изравняването и остава само с един успех от началото на сезона. "Зелените" имат 3 точки, с които заемат 12-о място.