0

Ч ерно море надигра и победи Спартак в градското дебри на Варна с 3:2 и още повече усложни ситуацията в борбата за оставане в групата на „соколите“, които бяха без своя треньор Димитър Димитров-Херо.
Васил Панайотов откри резултата в 38-ата минута, а Даниел Димов удвои актива за домакините в 52-ата.

Седем по-късно обаче Евандро вдигна на крака гостуващите привърженици и „соколите“ намалиха. Влатко Дробаров отново покачи аванса на Черно море с гол в 74-ата минута, а резервата Денис Баланюк оформи крайния резултат на препълнения до краен предел стадион „Тича“ във Варна.

С успеха си Черно море има вече 53 точки в актива си и завършва редовния сезон на 5-то място, докато Спартак Варна е последен в класирането със 17 точки.

Преди началото на срещата баскетболистът на Черно море Тича Ейвърил Ъгба получи наградата си за борец номер 1 в редовния сезон на Националната баскетболна лига.

В деветата минута на "Тича" се чуха бурни аплодисменти за легендарния Никола Спасов от феновете на домакините.

Първата възможност в срещата бе за домакините във втората минута, когато след центриране от корнер Влатко Дробаров засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата. В 16-та минута Черно море можеше да открие резултата. Александър Василев центрира отляво в наказателното поле на Спартак 1918 Варна, където Атанас Илиев я засече с глава, но вратарят на гостите Кристиано Фигейредо показа класа и успя да избие. В 25-та минута домакините отново имаха възможност за гол. Алекс Фернандес изведе в отлична позиция сам срещу вратаря на гостите Атанас Илиев, който обаче стреля неточно.

В 38-та минута Черно море откри резултата. Александър Василев центрира в наказателното поле на гостите, където Мазир Сула овладя топката и центрира към далечната греда, където Васил Панайотов с удар от няколко метра вкара за 1:0.

В 44-та минута късметът бе на страната на Спартак. След грешка на Пламен Димов Черно море организира атака, при която топката стигна до Васил Панайотов, който стреля по диагонал отдясно, но топката се отби в гредата.

Дербито на Варна предложи много емоции
Черно море Спартак Вн Черно море Спартак Вн Черно море Спартак Вн
22

В началото на втората част в 49-та минута Черно море можеше да вкара нов гол. Мазир Сула изпълни опасно пряк свободен удар отляво по атаката на домакините, но вратарят Кристиано Фигейредо успя да избие топката в корнер.

В 51-та минута домакините удвоиха преднината си. Александър Василев центрира отдясно в наказателното поле на Спартак Варна, където Даниел Димов засече топката с глава, но тя се отби в страничната греда. При последвалата добавка Даниел Димов не сбърка и вкара втория гол за Черно море.

В 53-та минута Ромееш Ивей от Спартак опита опасен удар по земя отдясно, но топката премина покрай вратата на Черно море. В 59-та минута символичните гости намалиха пасива си. Иван Йорданов открадна топката, проби отдясно и пусна пас в наказателното поле на домакините, където Евандро на скорост вкара за 2:1.

В 74-та минута домакините в дербито вкараха нов гол. Александър Василев центрира отляво от свободен удар, а Влатко Дробаров засече неспасяемо топката с глава за 3:1. В 76-та минута Атанас Илиев можеше да вкара нов гол за Черно море, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 83-та минута Ромееш Ивей изведе в отлична позиция Денис Баланюк, който напредна отдясно и с удар по земя вкара гол за Спартак Варна и намали резултата на 2:3.