0

С лавия постигна трета победа в първенството, след като в 6-ия кръг на Първа лига се справи с Хебър (Пазарджик) с 3:0. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски", тъй като съоръжението на Хебър в Пазарджик няма лиценз да приема мачове от елитната група.

"Белите" тотално доминираха и в съвсем кратки моменти дадоха инициативата на новаците в групата. Йон Бакеро откри резултата, а през второто полувреме се разписаха Галин Иванов и Емил Виячки. С днешните три точки белите събират общо 9 и се изкачиха на 6-о място, но са изиграли два мача по-малко.

Пазарджиклии имат 6 точки от 6 мача и се нареждат на 10-а позиция.

Символичните домакини от Хебър започнаха по-активно мача и още в 8-ата минута си помислиха, че са вкарали гол, след като Мауро Серкейра прати топката в мрежата. Оказа при проверката на съдиите в стаята за видеопомощ (ВАР), че Октай Хамдиев е бил в засада буквално с милиметри.

До 20-ата минута Славия имаше две добри възможности да вкара гол, но най-напред Кемело Нгуена не беше прецизен от десетина метра, а след него удар на Радослав Кирилов беше спасен от вратаря Дебърлиев. След него и Ертан Томбак пробва късмета си, а ударът му се спря в страничната греда на вратата на Хебър.

Но секунди по-късно Славия вече имаше преднина от един гол, след като Йон Бакеро наказа грешка при изнасянето на топката от пазарджиклии и откри.

Картината не се промени особено след почивката. В 59-ата минута Славия нанесе своя втори удар в мача, повеждайки с 2:0. Галин Иванов беше застанал на една линия с отбраната на новаците в Първа лига, за да получи чудесен пас от младока Кристиян Стоянов.

Опитният голмайстор остана само да се измъкне от плонжа на вратаря Дебърлиев и да прати топката под гредата. Попадението беше проверено от системата за видео-повторения (ВАР) и потвърдено от съдията Гидженов.

В 1-ата минута на добавеното време Славия оформи и крайното 3:0, след като се разписа централният защитник Виячки, заковал неспасяемо с глава топката в мрежата след корнер на Иван Минчев от дясно.

Вратарят Петър Дебърлиев, който преди гола на два пъти спаси мрежата си от ново попадение, този път увисна под топката и остави лесна мишена за Виячки.