0

Ц СКА-София записа шеста победа от началото на първенството. „Червените“ постигнаха минимална победа над Спартак Варна като гост с 1:0. Единственият гол в мача вкара Дауда Бамба през първата част. Мачът бе ръководен от младия 29-годишен хърватски рефер Анте Кулина.

С успеха ЦСКА-София има 19 точки след 6 победи и едно равенство, като измести от върха на Първа лига ЦСКА 1948, който е с 2 точки по-малко и мач повече.

За варненския тим пък загубата е осма, като отборът има само една точка и заема последното място в класирането.

Домакините можеха да открият резултата още в 3-та минута, когато Илкер Будинов проби и намери Божидар Васев, но той стреля неточно.

В 8-та минута Брадли Де Нойер центрира в наказателното поле на Спартак, а Джонатан Линдсет засече топката с глава, но тя попадна в ръцете на вратаря Иван Дичевски.

В 16-та минута вратарят на ЦСКА-София успя да спаси опасен удар на Ромеш Ивей.

В 40-та минута гостите поведоха в резултата. Юрген Матей намери с дълъг пас в наказателното поле на домакините Дауда Бамба, който с топовен изстрел вкара за 0:1.

В 61-та минута Дауда Бамба можеше да отбележи втори гол след страхотно изпълнение на задна ножица, но вратарят Иван Дичевски отрази.

В 77-та минута Маурисио Гарсес проби в наказателното поле на Спартак и стреля опасно, но Иван Дичевски показа класа и спаси.

В 90+2 минута Янчо Андреев можеше да донесе точка за Спартак Варна, но след страхотния му шут, вратарят Густаво Бусато успя да улови топката.

Първа лига, 9-ти кръг, събота:

Спартак Варна – ЦСКА-София 0:1 (0:1)

Стадион „Спартак“; 4500 зрители;

Спартак Варна: Иван Дичевски, Проспер Менди, Пламен Димов, Никола Борисов, Виктор Митев, Илкер Будинов (81-ва мин. Янчо Андреев), Ивайло Климентов, Румен Руменов, Божидар Васев, Здравко Димитров, Ромеш Ивей (88-ма мин. Георги Бабалиев);

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Енес Махмутович, Брадли Де Нойер, Джеферсон, Тибо Вион, Станислав Шопов (66-та Маурисио Гарсес), Лазар Туфегджич (83-та мин. Асен Дончев), Джонатан Линдсет (88-ма мин. Браян Морено), Дауда Бамба (66-та мин. Дюкенс Назон);

Голмайстор 0:1 Дауда Бамба 40-та мин.
Съдия – Анте Чулина (Хърватия)

Жълти картони: Проспер Менди, Божидар Васев, Иван Дичевски, Виктор Митев (Спартак 1918 Варна); Густаво Бусато, Юрген Матей, Дюкенс Назон  (ЦСКА-София).

Първа лига, 8-и кръг, събота: Спартак Варна - ЦСКА-София 0:1, Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив  - 20.30 ч

от петък: Пирин Благоевград - Ботев Враца    - 2:1; Славия - Локомотив София           - 2:1;

в неделя: ЦСКА 1948 - Берое Стара Загора, Лудогорец - Хебър

в понеделник: Септември София - Черно море, Левски - Арда Кърджали