0

О громно напрежение в Стара Загора. Местният Берое загуби с 0:2 от Хебър във важен мач за бъдещето на двата тима. След последния съдийски сигнал феновете на домакините строиха играчите на Николай Киров и дълго време ги критикуваха за представянето им напоследък.

В 24-ата минута Хебър стигна до гол. След центриране от корнер Иван Караджов не се намеси добре, топката в крайна сметка стигна до Стефан Цонков, който също с  глава я прати във вратата на старозагорци.

В 66-ата минута Анте Живкович прати топката във вратата на Караджов, но попадението не бе зачетено, тъй като преди него тя бе напуснала очертанията на терена.

В 72-ата минута гостите увеличиха аванса си. Анте Живкович прати топката в страничния стълб, но при добавката Георги Търтов бе точен за 0:2.

Така отборът на Любо Пенев изпревари Септември и вече е на 14-о място в класирането с 23 точки. Берое остава 12-и с 27 точки.