0

Б ерое със само един българин в състава (Стефан Гаврилов) и Пирин завършиха 0:0 в първия мач от 16-ия кръг на Първа лига. В герой за Пирин се превърна украинският вратар на тима Максим Ковальов, който направи няколко много решаващи спасявания и отчая нападателите на старозагорци.

Новият селекционер на България Илиан Илиев, който изкара близо 5 години начело на Берое, няма да има голяма файда да наблюдава мачовете на бившия си отбор, от които да се открои евентуален национал, заради мощната южноамериканска колония във футболния отбор от Града на липите.

Отборът на Берое започна по-активно мача, като Енцо Ойос стреля от границата на наказателното поле още във втората минута, но Максим Ковальов спаси топката, тупнала коварно пред него.

Малко по-късно украинският вратар на "орлетата" отрази и удар на Скуадроне от домакините с глава. Голмайсторът на Берое Вини Трибуле също изпусна добър шанс, като насочи топката с глава в аут. Опасен удар на Сантяго Годой мина покрай левия страничен стълб на вратата на Пирин.

В 38-ата минута Трибуле се измъкна зад защитата на Пирин, но силният му шут срещна напречната греда.

Втората част също започна с пропуск на Берое, като Трибуле отново не успя да уцели вратата. В 53-ата минута нов удар на нападателя бе избит с една ръка от Ковальов.

В 67-ата минута Годой имаше претенции, че е бил фаулиран в наказателното поле, но съдията Венцислав Митрев прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

В 72-рата минута Ковальов спаси и удар на Ойос извън наказателното поле. Първият точен удар за Пирин бе на Аймен Суда в 92-рата минута, но той не затрудни вратаря Родриго Ачинели.

Със спечелената точка Пирин изпревари Славия в класирането и вече е на 13-о място. Берое остана на осма позиция с 21 точки.