т арши треньорът на Левски Хулио Веласкес говори пред медиите преди гостуването на Ботев Пловдив от седмия кръг на efbet Лига. Двубоят е в неделя, 30 август, от 19:00 часа, а наставникът на „сините“ подчерта, че въпреки еуфорията от класирането и жребия за Лига Европа, целият фокус на отбора трябва да бъде насочен към предстоящото изпитание на стадион „Христо Ботев“.
Испанският специалист изрази уважението си към съперника, коментира възстановяването на своите футболисти и отново изтъкна, че Левски ще продължи да следва принципа „мач за мач“.
Веласкес започна с оценка за атмосферата в съблекалнята и представянето на Левски от началото на сезона.
„Настроението в отбора е невероятно, защото това, което направихме до този момент, е изключително позитивно. Очевидно, когато се състезаваш в който и да е мач, влизаш с идеята да спечелиш. Когато приключи всеки един мач, трябва да поставим нещата в контекста им и да ги анализираме по обективен начин. Отборът отговаря по много позитивен начин във вътрешния шампионат и това, което се случи в предварителните кръгове на Шампионската лига, е нещо, което трябва да сметнем за голям успех. От тази гледна точка отборът е спокоен и изключително концентриран, защото знае, че върши много добра работа“, коментира Веласкес.
Испанският специалист подчерта колко значимо е завръщането на „сините“ в основната фаза на европейски турнир.
„За нашия клуб в този момент, след толкова години без участие в групова фаза на някой от европейските турнири, това да бъдем в жребия за Лига Европа е нещо невероятно, което трябва да оценим. Тези стъпки са в правилната посока. Това е един отбор, който всяка година трябва да има възможност да играе в предварителните кръгове на евротурнирите. Ако някой не е добре, значи имаме голям проблем“, добави треньорът на Левски.
Въпреки радостта от европейския пробив Веласкес настоя, че вниманието на отбора вече трябва да бъде насочено изцяло към предстоящия шампионатен двубой.
„Изключително хубаво е, че ще играем в Лига Европа, но към момента ми е все тая. Фокусът ми е върху мача с Ботев Пловдив. Точно там е ключът един отбор да израсне. Ако след един жребий пет часа се фокусираме върху отборите, срещу които ще играем, влизаме в посредственост. Трябва да бъдем мъдри и стабилни. Да знаем, че най-важният мач е утрешният. Когато дойдат двубоите в Лига Европа, трябва да бъдем професионалисти и отговорни“, допълни испанският специалист.
Наставникът предупреди, че Левски очаква сериозно изпитание срещу отбор, който се представя стабилно на собствен терен.
„Ботев е отбор, който вкъщи играе доста стабилно. Отбор, който променя начина си на игра и го подобрява от началото на сезона и който със сигурност ще ни направи деня доста труден. Трябва да бъдем способни да покажем тази стабилност, която показахме срещу Спартак (Варна). Започва една изключително трудна седмица за нас. В утрешния мач трябва да бъдем изключително концентрирани. Трябва да забравим всичко, което се случи до този момент в Европа.“
Веласкес коментира и организационните въпроси около промяната на деня на срещата, както и възстановяването на футболистите след пътуването до Атина.
„Аз съм треньор. Всички организационни въпроси са към ръководството. Дали ще играем в един или друг ден, това не е свързано с мен. Дали ще имаме два или три дни за възстановяване – работим с това, което имаме. Вчера направихме кондиционна тренировка. Всички футболисти, които пътуваха до Атина, ще могат да играят утре. Трябва да анализираме ситуацията и да видим кой ще играе.“
По отношение на целите пред Левски треньорът отново подчерта, че отборът няма да прави дългосрочни сметки.
„Нашите цели са ясни. Гледаме мач за мач. Да говорим за класиране в който и да е турнир, е нещо, което зависи от много фактори. Нашата идея е винаги да гледаме мач за мач.“
В заключение Веласкес засвидетелства уважението си към Ботев, неговия треньор Станислав Генчев и качеството в състава на пловдивчани.
„Имам изключително голям респект към противника. Първо към самия треньор, с когото винаги сме имали добри отношения. Смятам, че е изключително добър треньор, който е фокусиран върху работата си. Неговите отбори винаги са организирани и се представят сериозно. Ботев има всички условия да се бори за върховите места в първенството. Изключително важен град за България, невероятен стадион. Имат футболисти, с които могат да се борят за място в първата третина на класирането. Трябва да направим добър мач, за да бъдем в позиция да го спечелим“, каза още Веласкес.


















