0

Х еттрик на сенегалеца Николас Джаксън за Челси сложи край на серията от 10 мача без загуба на Тотнъм във Висшата лига в щуро лондонско дерби, завършило с победа 4:1 на „сините“ гости.

Освен вкараните 5 гола, други 5 бяха отменени, двама души на Тотнъм бяха изгонени, „шпорите“ имаха и двама контузени накрая - Мики ван де Вен и Джеймс Мадисън, а световният шампион от Челси Енцо Фернандес също бе сменен принудително.

В хаоса на стадиона на „шпорите“ се падна именно на бившия мениджър на Тотнъм Маурисио Почетино, сега начело на Челси, да нанесе първа загуба на бившия си отбор във Висшата лига за сезона. И то пред очите на специалния гост в ложата – бившата звезда на Тотнъм Гарет Бейл.

Всичко тръгна добре за домакините – Деян Кулушевски откри още в шестата минута, попадение на Сон за 2:0 бе отменено заради офсайд. И Челси напразно се израдва на голове, които бяха отменени от ВАР до почивката – първо на Стърлинг (21-а мин.), после на Кайседо (28-а).

Все пак гостите изравниха от дузпа на Палмър в 35-ата, две минути след първия червен картон (директен) за домакините – получи го Ромеро за свирепа балтия срещу аржентинския си сънародник Енцо Фернандес, довела до принудителната му смяна.

4 минути след дузпата бе отменен четвърти гол за полувремето – на Джаксън заради офсайд на Стърлинг.

И второто полувреме остави без дъх зрителите, като 35 мин. Преди края за втори жълт картон младият ляв бек на Тотнъм Удоги остави домакините с 9 души.

Героизмът на италианския вратар на домакините Гулиелмо Викарио сякаш щеше да спаси отбора му от потъване, но накрая неговите каскади останаха без награда.

В 75-ата мин. Николас Джаксън, бившият нападател на Виляреал, даде преднина на Челси 2:1. Страхотно попадение на Ерик Дайър за 2:2 не бе зачетено, Сон пропусна сам срещу двратаря на гостите Санчес и тогава на сцената отново излезе Джаксън. Сенегалецът довърши Тотнъм с 2 гола в добавеното време за незабравим хеттрик при победата с 4:1.