0

А рсенал и Ливърпул направиха 2:2 за Манчестър Сити в дербито на претендентите в английската Висша лига.

Равенството на „Емирейтс” в последния мач от 9-ия кръг сервира първото място „гражданите”, които вече водят с точка пред мърсисайдци и с цели 5 пред „артилеристите”.

Арсенал откри в 9-ата минута чрез Букайо Сака, но Върджил ван Дайк изравни в 18-ата.

120 секунди преди почивката Микел Мерино върна преднината за домакините след центриране от фаул на Деклан Райс. Ситуацията беше разгледана подробно от ВАР за евентуална засада, но попадението на испанския национал във вратата на Ливърпул остана.

Мохамед Салах оформи хикса в 81-вата минута, възползвайки се от една от малкото възможности на своите след дълго подаване на Дарвин Нунес.

Така Арсенал вече 2 поредни мача е без победа във Висшата лига, а тимът от града на „Бийтълс” прекъсна серията си от 4 последователни  успеха.