0

А рсенал не сбърка при гостуването си на Нюкасъл и стигна до успех с 2:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. Мартин Йодегор и автогол на Фабиан Шер донесоха победата на "артилеристите".
С успеха тимът на Микел Артета събра 81 точки на втората позиция в класирането. Лидерът Манчестър Сити има 82, но и мач по-малко. Нюкасъл е трети с 65.

Двубоят започна вихрено. Още във втората минута Джейкъб Мърфи стреля от точката на дузпата, но топката се отби в левия страничен стълб и не влезе във вратата на Рамсдейл.

В 7-ата минута първоначално бе свирена дузпа за игра с ръка на Якуб Кивиор, но след преразглеждане с ВАР Крис Кавана отмени 11-метровия наказателен удар.

Седем минути след това Арсенал поведе в резултата. Жоржиньо подаде на Мартин Йодегор и с плътен изстрел от дистанция матира Ник Поуп.

В 21-ата минута Габриел Мартинели излезе очи в очи със стража на Нюкасъл, но той внимаваше и отрази опита му с добро спасяване.

В началото на втората част Нюкасъл можеше да изравни резултата. След центриране в наказателното поле Александър Исак с глава уцели десния страничен стълб. Само три минути след това Мартинели пък уцели напречната греда.

В 72-ата минута Мартинели прати остър пас в наказателното поле, а Фабиан Шер засече топката в собствената си врата и оформи крайното 2:0 за „артилеристите“.