0

Б арселона надигра с 4:2 Атлетико Мадрид на своя стадион "Камп Ноу" в най-интригуващия мач от 23-ия кръг на испанското първенство.

За Барса дебют направиха последните две нови попълнения Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг. Първият започна като титуляр и се отчете с асистенция, докато габонецът влезе в игра в средата на втората част.
Яник Караско изведе Атлетико напред в резултата в осмата минута. Само две минути по-късно Жорди Алба изравни, а в 21-ата тийнейджърът Гави реализира попадение за 2:1. Роналд Араухо направи резултата 3:1 в 43-ата минута, а 5 минути след паузата Дани Алвеш вкара четвърти гол за каталунците.

Луис Суарес пък реализира във вратата на бившия си тим, правейки резултата 2:4 в 58-ата минута. В 69-ата минута Алвеш получи червен картон за неспортсменско нарушение срещу Караско.

В крайна сметка Барса прибави три точки към актива си, а двата тима продължават да са един до друг в класирането на Ла Лига, но вече с разменени места. "Дюшекчиите" на Диего Симеоне вече са пети с 36 точки, а "лос кулес" на Шави Ернандес заемат четвърта позиция с 38. Лидер е Реал Мадрид с 50 точки, следван от Севиля с 47 и Бетис с 40.