0

Б ългарският талант Никола Илиев продължава да бележи голове за младежкия отбор на Интер (Милано), като този път се разписа във вратата на Ювентус. Срещата от първенството на младежките отбори на Италия завърши 1:1, като двата отбора си размениха по един гол от дузпи през второто полувреме, реализирани от Луис Хаса и Никола Илиев.

Хаса си спечели сам дузпа в 64-ата минута и я вкара за 1:0. 10 минути преди края току що появилият се на терена Еспозито беше повален в наказателното поле и от 11-те метра Никола Илиев беше точен за 1:1.

Той можеше да се разпише още веднъж, но защитникът на домакините Скалия подложи тялото си и блокира удара на българина.

Роденият в Русе атакуващ полузащитник беше сменен от румънския треньор на младежкия тим на „неадзурите“ Кристиан Киву в заключителните секунди на срещата.

За Илиев попадението снощи е под номер 7 за сезона във всички турнири – първенство на Италия Примавера и младежката Шампионска лига на УЕФА.

Отборът е 16-и от 18 тима в Лига Примавера 1 след 11 изиграни кръга.

На върха е Рома с 26 точки, следван от Ювентус с 24.