0

Ч елси спечели само точка след домакинско равенство 2:2 срещу десетима от Бърнли в мач от 30-ия кръг на английското първенство по футбол и така "сините" останаха на 11-о място в класирането след 30 кръга.

Челси е с 40 точки и една повече от Фулъм, докато Бърнли се намира на предпоследна позиция и има четири точки пасив от спасителната зона, в която най-нископоставеният отбор към момента е Нотингам. Днес Форест завърши наравно 1:1 с Кристъл Палас.

Отборът на Маурисио Почетино получи огромен тласък в края на първото полувреме, когато Лоренц Асеньон получи втори жълт картон за нарушение в наказателното поле срещу Михайло Мудрик. Коул Палмър реализира от бялата точка в 44-та минута, но Джош Кълън изравни само две след почивката.

Челси дълго време не успяваше да се възползва от численото си предимство, но Палмър все пак се разписа отново в 78-та минута и даде аванс на отбора си. Бърнли обаче отговори отново бързо, след като три минути по-късно Дейра О'Шей изравни след центриране от корнер.

Тотнъм се изкачи на четвърто място в класирането след победа с 2:1 срещу Лутън в Лондон. Гостите поведоха в третата минута на мача, но автогол на Иса Каборе и попадение на Сон Хюн-Мин в 86-ата минута донесоха пълен обрат на "шпорите", които са равни по точки с петия Астън Вила.

Евертън остана на три точки над зоната на изпадащите, след като Шеймъс Коулман си отбеляза автогол в добавеното време и "карамелите" отстъпиха с 1:2 на Борнемут в гостуване.