Ч елси е бил буквално на дни от ликвидация преди Тод Боули и Clearlake Capital да поемат клуба. Джо Равич, банкерът, който ръководи сложния преход след като Роман Абрамович беше санкциониран от правителството на Обединеното кралство, твърди, че "сините" са били на няколко дни от „катастрофални последици“, ако сделката се е забавила още малко.

Равич, американски търговски банкер, който също е работил по инвестицията на сър Джим Ратклиф в Ман Юнайтед, разкри, че Челси е бил на косъм от ликвидация, преди сделката за 4,25 милиарда паунда за придобиването му да бъде окончателно одобрена през май 2022 г.

Той каза пред The ​​Times: „Ако не бяхме сключили сделката до момента, в който го направихме, Челси вероятно щеше да отиде в ликвидация с катастрофални последици.

Насилствено сварихме участниците в четири отделни консорциума.

„Събрахме четирите групи (потенциални купувачи) и изработихме възможно най-добрата сделка, която да увеличи максимално стойността за благотворителната фондация, която се създава [за жертвите на войната в Украйна] и ще увеличи максимално инвестициите в клуба“.

Тод Боули и неговите партньори Clearlake Capital бяха избрани в крайна сметка.

Той и друг от съсобствениците Бехдад Егбали бяха в ложата на „Стамфорд Бридж“ за успеха с 3:2 срещу напомпаните със саудитски петродолари „свраки“ от Нюкасъл.

Лондончани са вече 4 мача без загуба във Висшата лига.

И Егбали, и Боули, заедно с акционера Хансйорг Вис и други членове на борда на Челси, бяха на трибуните, за да видят как Николас Джаксън, Коул Палмър и украинската резерва Михайло Мудрик изковаха жизненоважна победа за оспорвания от феновете мениджър Маурисио Почетино.

Челси поведе още в 6-ата минута, когато малко случайно Джаксън се превърна в голмайстор. Коул Палмър стреля, топката се отби в Джаксън и влетя в мрежата.

Челси продължи да атакува и словашкият вратар на гостите Мартин Дубравка отрази още 2 удара в средващите 15 минути.

Но две минути преди края на първата част Нюкасъл възстанови равенството чрез шведския си нападател Александър Исак, който с отсечен по земята оползотвори подаване на Бруно Гимараеш.

След почивката Челси доведе резултата до 3:1 в своя полза с голове на Палмър в 57-ата минута и на украинския нападател Мудрик в 76-ата.

„Сините“ натиснаха и в първите 15 мин. На полувремето най-напред беше отменен гол на Джаксън, а в 58-ата минута Палмър се разписа с шут от границата на пеналта.

Две минути по-късно Рахийм Стърлинг литна и вратаря Дубравка, но ударът му бе избит от голлинията от защитник на Нюкасъл.-

В 76-ата минута Мудрик, който се появи на мястото на Стърлинг пет минути по-рано, получи топката от Конър Галахър, влезе на скорост и с мощен удар я прати за трети път във вратата на Нюкасъл.

Гостите поддържаха напрежението за местните фенове до последно с красиво попадение на Джейкъб Мърфи за 2:3.