0

Ш ампионът Байерн Мюнхен вкара три гола в първите 19 минути и победи с 4:2 Волфсбург в среща от 19-ия кръг, за да се върне на върха в класирането на футболното първенство на Германия, съобщи БТА.

За "баварците" това беше първи успех от началото на 2023 година след серия от три поредни равенства.

Кингсли Коман се разписа на два пъти в 9-ата и в 14-ата минута, а Томас Мюлер вкара с глава за 3:0 в 19-ата.

Якуб Камински върна един гол за Волфсбург в 44-ата, а халфът на Байерн Йозуа Кимих беше изгонен в 54-ата с втори жълт жълт картон.

С неотразима индивидуална акция на Джамал Мусиала в 73-та направи резултата 4:1 за Байерн, а след това за Волфсбург Матиас Сванберг се разписа в 81-та.

В 84-тата минута домакините отбелязаха и трети гол, но той беше отменен заради нарушение срещу Леон Горетцка.

С победата си Байерн прекъсна серията си от три поредни хикса от по 1:1 за първенство и се върна на върха в Бундеслигата, с точка пред Унион Берлин.

Волфсбург допусна втора поредна загуба и остава на седмо място в класирането.