0

Д аниеле Де Роси дебютира с победа начело на Рома след трудно 2:1 срещу Верона в домакински мач от 21-ия кръг на италианското първенство по футбол. Така "вълците" изместиха шампиона Наполи от осмото място и са с една точка пасив от градския съперник Лацио.

Де Роси, бивш капитан на столичани, замени на поста Жозе Моуриньо.

Рома поведе в 19-ата минута, когато домакините организираха контраатака, завършена от Ромелу Лукаку. Той се възползва от подаване на Стефан Ел Шаарави, който асистира и на Лоренцо Пелегрини шест минути по-късно.

Верона получи дузпа в средата на второто полувреме, но Милан Джурич стреля над напречната греда. Майкъл Фолоруншо все пак вкара за гостите в 76-ата минута, но Рома удържа гола преднина и спечели първия мач от 21-ия кръг.

Поражението остави Верона под чертата на изпадащите с точка зад 16-ия и 17-ия Удинезе и Каляри.