0

К апитанът на националния отбор Кирил Десподов блесна с две попадения за убедителната победа на ПАОК (Солун) с 4:1 при гостуването на Астерас Триполис в среща от гръцкото първенство.

Той забоде втория и четвъртия гол за солунския тим и вече има пет попадения за ПАОК, три от които в първенството.

Също две попадения вкара и австриецът Томас Мург, а за домакините почетно се разписа Ервин Зуканович в 63-ата минута.

Десподов, който игра пълни 90 минути, заслужи доста похвали от анализаторите на мача.

След като се разписа за 4:1 в 90-ата минута, коментаторът на ТВ Alpha възкликна: „О, Десподов е на сцената и не иска да слиза от нея!“

В 34-ата минута гостите от Солун откриха резултата. Янис Константелиас стреля от границата на наказателното поле, топката отскочи към Мург, който на празна врата прати топката в мрежата.

В 59-ата минута Десподов покачи на 2:0, засичайки с летящ плонж подаване на централния нападател Самата.

В 63-ата минута обаче домакините върнаха едно попадение, а след това вкараха дори и второ, отменено обаче заради засада.

В 69-ата минута гостите възстановиха преднината си от два гола чрез Мург.

Крайното 1:4 беше дело на Десподов, който в последната минута на редовното време превърна в  голова асистенция пас на младока Стефанос Тзимас, появил се като резерва.

С победата ПАОК излезе временно начело с 32 точки от 14 мача. Панатинайкос, който по-късно днес гостува на Атромитос в източната част на Атина, има 31.

АЕК е на 3-а позиция за момента с 30. Астерас Триполис е шести със 17 точки.