0

И нтер допусна първия гол, но вкара шест безответни и разгроми Болоня с 6:1 в мач от италианското първенство по футбол, с което игралите изцяло в жълто "нерадзури" се изкачиха на четвърто място в класирането. Те са с 27 точки и са равни с третия Лацио, а Милан е втори с 30.

Болоня поведе в 22-та минута, когато удар на Рикардо Орсолини рикошира в гърба на съотборника му Хараламбос Ликоянис и влезе във вратата на домакините. Един Джеко обаче изравни само четири минути по-късно с удар от границата на наказателното поле, а Федерико Димарко обърна резултата от пряк свободен удар след половин час игра.

Отборът на Симоне Индзаги вкара и трети гол преди почивката чрез Лаутаро Мартинес, който засече корнер на Чалханоглу, а през втората част паднаха още три попадения.

Джеко удари греда в първата атака, но минута по-късно, в 48-та, Димарко се разписа за втори път. Чалханоглу също влезе в листата на реализаторите в 59-та минута от дузпа, а Робин Госенс оформи крайния резултат в 76-ата.

Болоня, който има само четири точки като гост от началото на сезона, се намира на 13-о място в класирането.

Фиорентина пък спечели с 2:1 срещу Салернитана с попадение на Лука Йович девет минути преди края на редовното време. "Виолетовите" са на десето място с 19 точки и две повече от вчерашния им съперник.

Неманя Радонич и Никола Влашич вкараха головете при победа на Торино с 2:0 срещу Сампдория, с което отборът се изкачи на девето място с точка пред Фиорентина. Тимът от Генуа е сред изпадащите с едва шест точки от началото на сезона.