0

Г еорги Костадинов беше титуляр при победата на АПОЕЛ Никозия с 2:0 като гост срещу Дила Гори в първи мач от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите.

Българският национал остана на терена през целия двубой и в 55-ата минута получи жълт картон.

Испанецът Хосе Креспо даде аванс за гостите в допълнителното време на първата част, а Йоргос Ефрем удвои аванса за АПОЕЛ в 64-ата минута.

Реваншът между двата отбора е през следващата седмица в Кипър.

Хамрун и Юлиан Ненов загубиха с 1:6 у дома срещу Ференцварош в Лигата на конференциите. Българският нападател Ненов, който получи жълт картон в 37-ата минута, започна в стартовия състав на малтийците, но беше заменен от бразилеца Едер след един час игра.

Мохамед Абу Фани изведе унгарците напред още в третата минута, а след почивката Барнабас Варга реализира хеттрик. Кристофър Захариасен и ганаецът Овусу също бяха точни във вратата на домакините.

Луке Монтебело отбеляза почетния гол за Хамрун пет минути преди изтичане на редовното време на двубоя, пише БТА.

Втората среща между двата тима е през следващата седмица в Будапеща.