0

Ш ампионът Наполи се върна на победния път в Серия А след домакински успех с 4:1 срещу Удинезе в среща от шестия кръг в калчото. След три срещи без победа, неаполитанците загатнаха, че  навлизат във форма с убедителна победа срещу Удинезе.

Пьотр Желински откри резултата от дузпа в 19-а минута, а една от звездите на тима Виктор Осимен удвои преднината на тима в 39-а минута след пас на Политано.

След почивката Хвича Кварацхелия и Джовани Симеоне добавиха още две попадения за Наполи. Почетен гол за гостите отбеляза Лазар Самарджич.

С победата Наполи се изкачи на пето място в класирането с 11 точки. Удинезе все още няма победа от началото на сезона и заема 18-о място с 3 точки.

Лидерът в класирането Интер допусна първа загуба за сезона след домакинско поражение с 1:2 от Сасуоло.

"Нерадзурите" имаха пълен актив от 15 точки след първите 5 кръга, но изненадващо отстъпиха на Сасуоло пред своята публика на "Сан Сиро".

Интер поведе с гол на Дензъл Дъмфрис в края на първото полувреме, но след почивката Сасуоло стигна до обрат с голове на Недим Байрами и Доменико Берарди.Сасуоло е "черна котка" за "нерадзурите", припомни "Гадзета дело спорт": има 9 победи над именития си съперник от 21 мача от 2013 г. досега.

Интер остава на върха в таблицата с 15 точки, колкото има и градският съперник Милан.

В друга среща от кръга снощи Лацио победи Торино с 2:0 у дома с голове след почивката на Матиас Весино и Матия Дзакани.