0

М анчестър Сити победи с 2:1 Брайтън и се завърна начело на класирането в английското първенство по футбол преди мачовете на Тотнъм и Арсенал в осмия кръг.

Хулиан Алварес и Ерлинг Холанд вкараха двете попадения за Сити в първите 19 минути на мача и по този начин шампионите събраха актив от 21 точки. Те имат една повече от Арсенал, Тотнъм и Ливърпул, който по-рано днес взе с 2:0 градското дерби срещу Евертън и излезе временно на първото място.

За Брайтън, който е седми в класирането, точен бе Ансу Фати през второто полувреме.

Нюкасъл пък спечели с 4:0 като домакин срещу Кристъл Палас и се изкачи на петото място в подреждането при четири точки пасив от трите отбора, които делят второто място със сходни показатели.

"Свраките" изковаха победата през първото полувреме, след като Джейкъб Мърфи откри резултата в четвъртата минута и асистира на Антъни Гордън секунди преди края на редовното време. В добавеното време точен бе и Шон Лонгстаф, а Калъм Уилсън оформи крайния резултат през втората част.