0

Д еветнадесеткратният шампион на Италия Интер увеличи на четири точки преднината си на върха в класирането в Серия "А", след като победи с 2:0 като гост Лацио в най-интересния мач от 16-ия кръг.

"Нерадзурите" стигнаха до успеха с голове на нападателите си Лаутаро Мартинес и Маркъс Тюрам през двете полувремена и записаха седма победа в осем мача далеч от дома през сезона.

В равностойно първо полувреме Интер успя да открие резултата в 40-ата минута. Тогава бранителят на Лацио Адам Марушич направи много груба грешка. Той опита да върне топката към вратаря Иван Проведел, но пасът му бе пресечен от Мартинес, който не се бави излишно, за да прати топката във вратата.

Вторият гол в двубоя падна в 66-ата минута, когато Николо Барела подаде по земя към Маркъс Тюрам и французинът реализира с удар с левия крак.

Малко преди края на двубоя Мануел Лацари от тима на Лацио бе изгонен от игра заради репликиране на съдията.

С победата Интер събра 41 точки, като води с четири пред втория Ювентус и с девет пред третия Милан. Освен това "нерадзурите" имат и впечатляващата голова разлика от 39:7. Лацио е на 11-о място с 21 точки.