0

М анчестър Юнайтед и Лийдс не излъчиха победител и завършиха 2:2 в отложен мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Манчестър Юнайтед навакса два гола пасив и успя да стигне до точката на своя "Олд Трафорд" във вълнуващо издание на "Дербито на розите".

Гостуващият Юнайтед започна по-агресивно и пресираше успешно съперника в неговата половина. Още в първата минута играчите на Лийдс отнеха топката,

Патрик Бамфорд подаде на Уилфред Гнонто, който с удар от границата на пеналта препарира Де Хеа и даде преднина на Лийдс „от съблекалнята“.

Второто полувреме започна като първото - с гол за Лийдс. Три минути след подновяването на играта Съмървил центрира прострелно, топката рикошира в крака на Рафаел Варан и влезе в мрежата: 0:2.

Манчестър Юнайтед упражни натиск в следващите минути и в 62-а минута Маркъс Рашфорд върна един гол с глава след центриране на Диого Далот.

Напорът на местния Юнайтед донесе изравняване в 70-а минута, когато многоходова атака завърши с гол на Джейдън Санчо, първи за него от септември след дълго лечение на контузия и депресия.

"Червените дяволи" имаха достатъчно време за пълен обрат, но удари на Варан, Бруно Фернандеш и Фред не намериха целта.

Манчестър Юнайтед остава трети в класирането с 43 точки, а Лийдс е 16-и с 19 точки.

В друг мач, игран в Англия в сряда вечерта, Фулъм победи Съндърланд с 3:2 в преиграването и се класира за петия кръг в турнира за Купата на Англия по футбол.

Хари Уилсън и Андреас Перейра дадоха два гола аванс за отбора от Западен Лондон, а Джак Кларк върна едно попадение за Съндърланд. Лейвин Курзава вкара трети гол за Фулъм в 82-а минута, а в добавеното време Джуисън Бенет отбеляза за крайното 2:3.