0

Кристиано Роналдо вкара три гола във втори пореден мач на Ал Насър, а отборът му отвя с 8:0 като гост Ал Абха в първенството на Саудитска Арабия. Домакините са предпоследни, а това бе най-голямата им загуба за сезона. Звездната селекция от Рияд пък записа най-голямата си победа. Португалският ас наниза хеттрика си от 11 до 42 минута, като реализира два пъти от пряк свободни удари, а после прехвърли технично вратаря на домакините. Стражът, трябва да признаем, изглеждаше объркан от първата минута. Той носи определена вина за първото попадение на Роналдо. Нататък гостите нямаха милост - Садио Мане вкара, два пъти се разписа Ал Елевай, а по един гол след почивката добавиха Ал Сюлайхим и Гариб.

Самият Роналдо е лидер при голмайсторите с 29 гола и 10 асистенции, а ако не стане нещо изключително ще стане голмайстор на първенството за първи път. Досега той правил това в шампионатите на Англия, Испания и Италия.