0

А стън Вила постигна победа с 2:0 при гостуването си на Челси в мач от 29-ия кръг на Висшата лига на Англия.

На "Стамфорд Бридж" бирмингамци вкараха по един гол в двете полувремена чрез Оли Уоткинс и Джон МакГин и напълно заслужиха успеха си.

Челси бе по-активният отбор през целия мач, като домакините създадоха 27 ситуации за гол срещу едва пет за съперника си, но отново показаха удивителна неспособност пред гола.

Още в шестата минута Михайло Мудрик имаше отлична възможност да реализира за "сините", но украинецът стреля слабо в тялото на Емилиано Мартинес, останал очи в очи с него.

За сметка на това в 17-ата минута в сходна ситуация Оли Уоткинс не показа колебания и с мощен параболичен удар не остави шансове на Кепа Арисабалага за 0:1.

До почивката Жоао Феликс, Кай Хаверц и Бен Чиуел на три пъти имаха възможност да изравнят, но пропуснаха.

В 56-ата минута Астън Вила стигна до втори гол. След изпълнение на корнер топката попадна у Джон МакГин около дъгата пред наказателното поле и шотландецът преодоля Кепа за втори път с удар с левия крак.

До края на двубоя Челси натисна в търсене поне на почетен гол, но домакините така и не успяха да стигнат до такъв.

С победата Астън Вила излезе на девето място в класирането с 41 точки, само на една зад осмия Ливърпул. Челси се смъкна на 11-о място с 38 точки.