0

Ц СКА завърши наравно 0:0 при гостуването си срещу Македония Гьорче Петров в първа среща от втория квалификационен кръг в турнира Лига на конференциите.

При изключително топло време и при засилени мерки за сигурност на тренировъчната база на македонската футболна федерация играта беше равностойна през първата част.

"Червените" опитваха да нападат постепенно, докато футболистите на домакините разчитаха предимно на дълги подавания.

В 18-ата минута Тибо Вион центрира от ъглов удар и Мено Кох не успя да я насочи с глава към вратата, а след това защитата на Македония Гьорче Петров изчисти току пред погледа на Назон, който направи официален дебют за ЦСКА.

В 30-ата минута Вион пак прати топката в наказателното поле от пряк свободен удар, но ударът с глава Маурисио Гарсес не намери целта.

Пет минути след това Есмин Личина не уцели вратата, след като засече с глава центриране от фаул.

В добавеното време на първата част Матеус Ламос извърши нарушение срещу Енес Махмутович и получи втори жълт, и, съответно, червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

През втората част се очакваше по-сериозен натиск от страна на ЦСКА, но възпитаниците на Саша Илич не успяха да създадат сериозни положения пред вратата на Македония.

Включването в игра на Калоян Кръстев, Радослав Живков, Лазар Туфегджич, Асен Дончев и Амос Юга не доведе до очаквания резултат.

Попадение за домакините беше отменено заради нарушение в атака още в първите минути на полувремето.

Срещата-реванш е в София след една седмица.

"Времето не беше хубаво", отбеляза треньорът на "червените" Саша Илич. "Имахме инициативата, но времето не беше хубаво и се надявам във втория мач да спечелим и да продължим напред в турнира. ЦСКА е много далеч от моите идеи. При тези температури и условия беше много тежко да се играе футбол. Играчите дадоха всичко от себе си. Със сигурност ще имаме възможности да продължим напред."