0

С едемкратният носител на трофея в Шампионската лига тим на Милан се сбогува с европейските клубни турнири, след като допусна загуба с 1:2 в домакинството си на отбора на Ливърпул и така остана последен в своята група „B“.
Това се случи и благодарение на победата с 3:1 на Атлетико Мадрид като гост на Порто. По този начин испанският шампион си спечели квота за 1/8-финалите в турнира, след като завърши на второ място. Трети остават „драконите“, които ще играят в Лига Европа.
Попаденията за гостите Атлетико реализираха Антоан Гризман, Анхел Кореа и Родриго де Пол, докато за "драконите" точен бе Серджио Оливейра от дузпа.

Двубоят ще бъде запомнен и с грозните сцени в средата на втората част, когато футболистите на двата отбора на два пъти тръгнаха на саморазправа. Заради скандалите по терена трима играчи получиха червени картони. В 67-ата минута Яник Ферейра удари без топка Отавио, като веднага получи червен картон. Съдията Клерман Тюрпен показа няколко жътии картона, за да успее да охлади страстите.Стигна се обаче до нов сблъбък край тъч линията. След него червени картони картони получиха Вендел и резервният страж на Порто .
В друг мач от вечерта Реал Мадрид успя сравнително лесно да надвие Интер с 2:0 в последен мач от групите на Шампионската лига. Тони Кроос откри за домакините в 17-а минута. В средата на второто полувреме Николо Барела остави "нерадзурите" с човек по-малко, докато Марко Асенсио оформи крайното 2:0 10 минути преди края на редовното време. Така мадридчани завършиха като първенци в групата, докато италианците се задоволиха с второто място.