0

С гол на Еберечи Езе в 13-ата мин., оказал се единствен, лондонският Кристъл Палас удари по шампионските амбиции на Ливърпул за изненадваща победа 1:0 на „Енфийлд Роуд“.

На домакините не помогна нито 70% владеене  на топката, нито 11-те корнера, нито 7-минутното добавено време, в края на което Ван Дайк се хвана за главата за изпуснат пореден шанс пред вратата на Палас.

Това бе второ поредно поражение пред собствена публика във всички турнири.

25-годишният лондончанин Еберечи Езе, който е и с нигерийско гражданство, препарира с удар отблизо Алисон Бекер след асистенция на Тайрик Мичъл за може би най-знаменития си гол досега.

Само пет минути след това нова бърза контра за "орлите" доведе до инфарктна ситуация в наказателното поле на 19-кратните шампиони на Англия. Жан-Филип Матета беше изведен сам срещу Алисон, преодоля бразилския вратар с удара си, но Анди Робъртсън изчисти топката пред голлинията.

В рамките на само пет минути Луис Диас и Мохамед Салах пропуснаха да изравнят резултата в полза на "червените".

През втората част Ливърпул вдигна оборотите и натисна своя противник, който се бранеше организирано пред наказателното си поле.

В 56-ата минута стражът Дийн Хендерсън се намеси решително след опит за гол на Дарвин Нуниес.

Последваха пропуски на Къртис Джоунс, Диого Жота и Харви Елиът пред вратата на Кристъл Палас. Защитата и вратарят на гостите Хендерсън за пореден път показаха силна игра, запазвайки мрежата си без попадение.

Лондончани спечелиха на "Анфийлд" за първи път от април 2017 година. "Орлите" заемат 14-та позиция във Висшата лига с 33 точки.

В друг неделен мач Фулъм се наложи с 2:0 над домакина Уест Хем в столичното дерби на кръга. Две попадения на Андреас Перейра във всяко от двете полувремена осигуриха първи успех за "белите" в гостуване срещу "чуковете" от 2004 година.

По-късно тази вечер Арсенал играе у дома срещу Астън Вила. Лондончани ще излязат на първо място в класирането, ако спечелят срещу отбора от Бирмингам, воден от бившия им мениджър Унай Емери.