0

Х ърватия се класира на финала на Лига на нациите след много сладка победа над домакините от Нидерландия - 4:2 след продължения. В последния мач на турнира играчите на Златко Далич ще срещнат победителя от двойката Испания/Италия, които играят в четвъртък от 21:45 часа.

Традиционно балканците показаха огромен характер и не се предадоха и за секунда. Над всички беше ветеранът Лука Модрич, който на няколко пъти демонстрира своята магия.

Хърватите гледат към трофея в Лигата на нациите

Дониел Мален откри резултата след хубава атака в 34-ата минута. Гостите обаче демонстрираха своята класа и стигнаха до пълен обрат след попадения на Андрей Крамарич от дузпа и на Марио Пашалич.

"Лалетата", подкрепяни от своята публика, изравниха в 96-ата минута чрез Ноа Ланг и мачът отиде в продължения  Там на сцената излезе човека за важните голове Бруно Петкович, който реализира след асистенция на Лука Модрич. Именно Петкович вкара и на Бразилия на Мондиал 2022. Самият халф на Реал Мадрид пък оформи крайния резултат в 117-ата минута от нова дузпа.