0

Ш ампионът на Англия и на Европа Манчестър Сити влезе в дупка във Висшата лига – 0:1 като гост на Астън Вила, който прати „гражданите“ на четвърто място в класирането с 30 точки. С гол на Бейли в 74-ата мин. Тимът на Унай Емери събра 32 точки от 15 мача и е трети зад бившия тим на баския треньор Арсенал (36 т.) и Ливърпул (34).

Довечера Тотнъм също може да настигне Манчестър Сити ако надвие Уест Хем в лондонско дерби.

Шампионите нямат победа във Висшата лига от над месец – след като на 4 ноември размазаха 6:1 Борнмът вкъщи, те наредиха 3 хикса (4:4 с Челси, 1:1 с Ливърпул и 3:3 с Тотнъм), сега дойде и загуба.

Голът на Леон Бейли в 74-ата минута не отразява пълното превъзходство на Астън Вила през целия мач, което бе признато и от Гуардиола. В заключителните минути удар на Дъглас Луис се отби от гредата на вратата пазена от Едерсон, който направи куп спасявания и спаси Сити от разгром.

Тази събота Вила приема вкъщи друг претендент за титлата - бившия тим на мениджъра Унай Емери Арсенал. Сити гостува на новака Лутън в неделя.

Манчестър Юнайтед също погледна към челните места, след като се наложи с 2:1 над Челси. Двубоят на стадион „Олд Трафорд“ бе динамичен и предложи редица интересни моменти. Бруно Фернандеш пропусна и дузпа в 9-ата минута за домакините от Манчестър.

Скот Мактоминей бе герой за „червените дяволи“ в тази среща. Националът на Шотландия отбеляза и двете попадения за успеха. Той бе точен в 19-ата и 70-ата минута. За гостите се разписа Коул Палмър в края на първото полувреме.

Ливърпул победи с 2:0 като гост Шефилд Юнайтед и затвърди втората си позиция в класирането. Съставът воден от Юрген Клоп събра 34 точки, което е с 2 по-малко от лидера Арсенал.

Капитанът на Ливърпул Върджил ван Дайк даде аванс на своя тим в 37-ата минута, а в добавеното време на мача Доминик Собослай оформи крайния резултат.