0

М илан се наложи над Рома с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А. Така отборът на Стефано Пиоли затвърди третото си място в класирането, след като всички съперници за подиума загубиха точки с изключение на Лацио.

Четири дни след елиминирането си от Купата на Италия от Аталанта (1:2) Милан реагира добре в мача с Рома.

Ясин Адли откри резултата в 11-ата минута с удар от наказателното поле, като това бе първото му попадение в Серия А. Рома можеше да изравни, но вратарят на домакините Майк Менян се намеси добре при удари на Зеки Челик и Леонардо Спинацола.

Оливие Жиру удвои аванса на "росонерите", като това бе 11-ият му гол за сезона. Леандро Паредес върна римляните в мача с попадение от дузпа, като Лоренцо Палагрини направи пропуск за гостите, Тео Ернандес затвърди успеха на Милан пет минути преди края на редовното време.

Рома бе без звездата си Паули Дибала, който е контузен, както и без наказания треньор Жозе Моуриньо.

Милан е на 9 точки от лидера Интер Милано, но вече само на 4 от Ювентус, който утре има мач със Сасуоло.

"Искахме да реагираме след разочарованието за Купата. Не мислим за отборите, които са преди нас в класирането, концентрирани сме върху нашето представяне", каза след успеха Оливие Жиру.