0

З рител на мач от Бундеслигата пое ролята на четвърти съдия, след като тъчрефер беше праснат в главата и изведен от терена.

Двубоят между Волфсбург и Кьолн беше прекратен в 14-ата минута, когато футболистът на Кьолн Макс Финкгрефе изчисти зверски топката право в лицето на страничния съдия Торбен Зивер, който беше съвсем наблизо.

Той падна като отсечен, като се държаше за челото. Зивер изглеждаше замаян с вероятно комоцио, нуждаеше се от помощ да напусне терена. Мачът бе прекъснат за цели 15 минути, колкото бе и добавеното време преди почивката.

Флагчето му хвана четвъртият съдия Николас Винтер.

След призив към всички зрители от публиката дали има квалифицирани рефери, 32-годишният Тобиас Крул пое спешно ролята на четвърти съдия.

Крул е вратар и спортен директор на местния шестодивизионен клуб Гифхорн, като юноша е обличал и екипа на Волфсбург. Тъй като имаше лиценз за съдия той се преоблече в черен анцуг, за да се присъедини към съдийския екип. Мачът завърши 1:1.