0

А рсенал загуби с 0:2 пред собствена публика срещу Астън Вила в мач от 33-ия кръг от Висшата лига на Англия и показа, че и този сезон няма психика да стане шампион.

Отборът от Северен Лондон подложи гостите от Бирмингам на сериозен натиск, но водените от бившия наставник на „топчиите“ Унай Емери играчи на Вила устояха.

На два пъти гредите помогнаха на лондончани да не допуснат попадение. В 39-ата минута Оли Уоткинс се възползва от груба грешка в защитата на домакините, напредна и шутира, но топката се отби в страничната греда и излезе в аут.

Секунди по-късно Арсенал можеше да поведе, но вратарят Емилиано Мартинес, някогашна резерва на „Емирейтс“, спаси с крак удар от съвсем близо на Леандро Тросар.

След почивката Астън Вила умело се справи с опитите за атаки на "артилеристите", а в 62-ата минута Юри Тилеманс стреля силно към вратата, пазена от Давид Рая, топката последователно се отби в горната греда и в страничния стълб и отново не влезе зад голлинията.

Стабилната играна Астън Вила даде резултат в 84-ата минута, когато Люка Дин центрира успоредно на голлинията и Леон Бейли отблизо откри резултата.

Само три минути след това Астън Вила направи бърза контра и Оли Уоткинс хладнокръвно се разписа за 2:0, преодолявайки Давид Рая.

Арсенал има 71 точки на второто място в класирането до момента.

"Артилеристите" бяха в серия от девет победи и едно равенство в последните си десет двубоя.

Лидерът и шампион от миналата година Манчестър Сити е със 73 точки, а демонстрацията вчера - 5:1 над Лутън без някои основни играчи, показа, че "гражданите" на Пеп Гуардиола притежават нужния за най-напечените мачове накрая убийствен инстинкт на победители.

За Арсенал първото място вече е пълна илюзия, не само заради омекналите колене на играчите, а и заради оставащите съперници докрая: лондонските Челси (вкъщи) и смъртния враг Тотнъм (гост), Манчестър Юнайтед (на "Олд Трафорд"), гостуване също на Улвърхемптън и домакинства с Борнмът и Евертън.