0

М ениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола побесня срещу своя голмайстор Ерлинг Халанд при победата с 2:1 над Лийдс във Висшата лига. Каталунецът го оплю гневно за това, че вместо да изпълни отсъдената дузпа, той отстъпи наказателния удар на колегата си Гюндоган, който при успех щеше да запише хеттрик в 84-ата мин.

Това въобще не се хареса на Пеп, посочил норвежеца за изпълнител, и той го показа от резервната скамейка на Сити, като изрева срещу двамата.

Гюндоган не вкара, Лийдс намали 1:2 в следващата минута и за кратко Сити изглеждаше уязвим.

С победата над Лийдс „гражданите“ са вече с 4 точки пред втория Арсенал, открои се Илкай Гюндоган, автор на двата гола – в 19-ата и 27-ата мин. след асистенции на Махрез.

Притеснителното за феновете на шампиона преди гостуването в ШЛ на Реал М във вторник бе, че Аке бе сменен принудително след почивката заради проблеми със сухожилията.

Гуардиола си позволи да даде почивка на Грийлиш и Стоунс, а Бернардо Силва и Родри влязоха едва в последните 3 мин. На мача.

Тийнейджърът Рико Люис започна отново в стартовия състав, Лапорт отново бе в центъра на отбраната.

Де Бройне, който пропусна дуелите срещу Фулъм и Уест Хем, се завърна в титулярния състав и вече гледа към двубоя с Реал Мадрид.

В късния мач в събота Ливърпул победи с 1:0 Брентфорд с гол на Салах в 13-ата мин.

Той бе стотен за египтянина на стадион "Анфийлд". Салах вече е най-резултатният представител на своята родина с 314 попадения на клубно и национално ниво.

Шест минути преди почивката гол на Айвън Тоуни от Брентфорд беше отменен заради засада.

След този успех "червените" заемат пето място в класирането, на 2 точки зад Манчестър Юнайтед, който е с два изиграни двубоя по-малко. Отборът от Мърсисайд е с шест последователни шампионатни успеха.

Брентфорд се намира на девета позиция във Висшата лига с актив от 50 точки.