0

М илан победи гостуващия Лацио с 2:0 в дербито от 34-ия кръг на футболното първенство на Италия, но победата се оказа пирова заради контузията и напускането на звездата в атаката на росонерите Рафаел Леао.

Домакините отбелязаха и двете попадения през първото полувреме. В 17-ата минута Исмаел Бенасер получи отличен пас от Оливие Жиру в наказателното поле и без проблем прати топката във вратата на съперника. 12 минути по-късно Тео Ернандес направи 2:0.

25-годишният френски защитник преодоля няколко играчи на Лацио и се разписа със страхотен удар от около 20 метра.

Лацио не успя да отправи нито един удар към съперниковата врата преди почивката, а Милан продължи да доминира след паузата на "Сан Сиро". Анте Ребич вкара в края, но попадението беше отменено заради засада.

Лошата новината за шампионите от миналата година е контузията в слабините на нападателя Рафаел Леао, който напусна терена принудително още в 11-ата минута.

След победата Милан се изкачи временно на четвърто място в класирането с 61 точки, на две зад третия Ювентус, които ще играе утре с Аталанта. Лацио остава на втора позиция с 64 точки.

По-късно днес са Рома - Интер и Кремонезе - Специя.