0

Б айерн Мюнхен победи с 3:2 при визитата си на „Сигнал Идуна Парк“ тима на Борусия Дортмунд.

За баварците това е седма поредна победа в "Дер Класикер", като те за трети пореден път вкарат 3 гола на този стадион. Така битката на върха на Бундеслигата завърши с успех на тима на Юлиан Нагелсман и той вече има аванс от 4 точки пред Борусия.
Вестфалци откриха в 5-ата минута чрез Юлиан Брандт, но четири по-късно Левандовски изравни. Минута преди почивката Коман обърна резултата в полза на баварците. Няколко минути след началото на втората част Холанд направи 2:2 с прецизен удар, а около четвърт час преди края Левандовски реализира още веднъж за Байерн за 3:2, като полякът бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хумелс.

В средата на второто полувреме Упамекано и Брандт скочиха за една висока топка, при което немският атакуващ халф за кратко изпадна в безсъзнание, а играчите на двата отбора наобиколиха №19 от състава на домакините, докато получи лекарска помощ. Впоследствие бившият халф на Леверкузен бе изведен от терена на носилка, като бе заменен от Мариус Волф.