0

Л ионел Меси бе освиркан злобно от собствената публика на ПСЖ на „Парк де Пренс“ още при обявяването на съставите за мача с Лион, който после парижани загубиха 0:1.

Ултрасите изразиха отношението си към аржентинеца, когато името му бе произнесено от диктора веднага след това на Мбапе, така че контрастът между освирквания и аплодисменти става още по-голям.

Това отношение може да наклони везните към напускане на Париж по посока Барселона за Бълхата през лятото, според последните информации той и неговото обкръжение очакват само конкретната оферта на президента на каталунците Лапорта.

Накрая целият отбор получи бурното  недоволство на публиката след осмото поражение на най-скъпия отбор във френското първенство. „ПСЖ достигна дъното, проектът е напълно провален, играчите се разхождат на терена, а съперниците преминават през „Парк де Пренс“ с изненадваща лекота“, констатира „Ас“.

Загубата 0:1 от Лион, който изживява един от най-слабите си сезони от последното десетилетие, е особено болезнена за притежавания от катарци парижки клуб.

Въпреки, че звездата на Лион Лаказет изпусна дузпа, голът на Баркола през второто полувреме се оказа достатъчен за трите точки.

Мачът беше забавен с десет минути поради късното пристигане на автобуса на Лион.
За играчите на отпадналия от ШЛ ПСЖ мотивацията е много ниска, не ги стимулира дори първото място в Лига 1, с което отборът ще надмине Сент Етиен като отборът с най-много титли, не ги трогва.

Олимпик Лион има полуфинал във вторник срещу Нант на полуфинала за Купата на Франция. Ентуална победа на тима от Лион в турнира ще му гарантира място в евротурнирите, което ще стане трудно през първенството.