0

Е рлинг Халанд донесе победа на Манчестър Сити с 1:0 над Саутхемптън. Норвежецът вкара в петата минута на „светците“, а победата на „гражданите“ у дома ги качи поне временно на върха във Висшата лига с 23 точки. Вторият Ливърпул е с 21, но и мач по-малко.

„Светците“ изиграха доста солиден двубой и не бяха далеч от това да си тръгнат с нещо от „Етихад“, след като Камерън Арчър нацели гредата на домакините през първата част. Халанд за домакините пък също се отличи с няколко пропуска. Продължава обаче личи, че „гражданите“ са далеч от брилянтността, която сме свикнали да гледаме от тях под ръководството на Хосеп Гуардиола.

След четири минути игра Аарън Рамсдейл улови опасен удар на Рубен Диаш. 60 секунди след това „гражданите“ взеха аванс след попадение на Ерлинг Халанд, който падайки, прати топката във вратата на „светците“ – 1:0.

Голът до голяма степен успокои домакините, които почти не поглеждаха към вратата на Саутхемптън, а гледаха основно да разиграват. Току преди почивката топката се озова на пътя на Халанд, но норвежецът бе блокиран от Стивънс.

В следващата офанзива Савиньо центрира отдясно, а топката бе изчистена в краката на Гвардиол. Защитникът намери своя сънародник Ковачич, който стреля мощно от 25 метра, затруднявайки доста Рамсдейл.

„Светците“ стигнаха до своя шанс в добавеното време на първата част, когато Камерън Арчър разтресе напречната греда на Едерсон.

Секунди след почивката въпросният Арчър сбърка, а секунди след грешката му Фил Фодън обстрелва безуспешно. Пет минути след почивката Халанд на два пъти стреля с глава, но се размина с втори гол на своята сметка.

Ответната атака произведе положение пред Едерсон. Адам Армстронг излъга Йошко Гвардиол и шутира в ръцете на бразилския вратар.

Четири минути преди края Мануел Аканджи можеше да сложи точка на спора, ако негов далечен шут не бе спасен от Рамсдейл.

Все пак "небесносините" запазиха 1:0 до края и остават непобедени.