0

Ш ампионът Барселона постигна труден домакински успех с 3:2 срещу последния в класирането Алмерия в среща от 18-ия кръг на футболното първенство на Испания.

"Каталунците", които играха без доста контузени играчи, спечелиха с решаващ гол на капитана Сержи Роберто в 83-ата минута.

Вбесеният треньор Шави Ернандес не издържа и смени още на полувремето португалския любимец на президента Лапорта и на публиката Жоао Феликс, който е преотстъпен от Атлетико Мадрид.

Без да посочва конкретно неговото или друго име, Шави заяви след мача, че „първото полувреме беше недопустимо“.

Барса доминираше до почивката, имаше над 10 положения за гол, но ги профука небрежно.

Рафиня даде аванс на домакините в 33-ата минута, но Лео Баптистао изравни за гостите малко преди почивката. Голът първоначално беше отменен за засада, но реферът промени решението си след проверка със системата за видеоарбитраж (ВАР).

След час игра Сержи Роберто отново изведе играчите на Барселона напред в резултата, но в 71-ата Едгар Гонсалес направи 2:2. Малко преди края Роберто спаси положението с втория си гол.

"Каталунците" се изкачиха на трето място в класирането с 38 точки и преди Коледната пауза в шампионата сложиха край на серията си от три мача без успех във всички турнири.

Отборът на Атлетик Билбао победи тима на Лас Палмас с минималното 1:0 в среща от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. По този начин баските се изравниха по точки с 4-ия Атлетико Мадрид, като двата тима имат по 35.

В 40-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Атлетик Билбао. Горка Гурусета  изпълни, но стражът Алваро Валес спаси.

В 4-ата минута на добавеното време Унай Гомес вкара победното попадение за баските, след като прати топката в мрежата с глава.

В друга среща Виляреал се наложи над Селта с 3:2 и се изкачи на 13-та позиция с 19 точки.