0

Р еал Мадрид победи скандално с 3:2 като домакин последния Алмерия в 21-ия кръг от Примера дивисион.
Двубоят премина през множество спорни моменти, а "белите" изоставаха с 0:2, но успяха да издрапат до трите точки благодарение на съдиите – теми са терена и колегите им в стаичката за ВАР.

Застрашеният от изпадане отбор от областта Андалусия поведе изненадващо в резултата чрез Ларжи Рамазани след само 40 секунди игра в испанската столица.

Едгар Гонсалес направи 0:2 и също наказа пасивното поведение на 14-кратните клубни шампиони.
Обратът започна през втората част, когато главният съдия Франсиско Маесо отсъди дузпа за игра с ръка на бразилеца Кайки в наказателното поле след центриране на Фран Гарсия.

Гостите оспорваха заради фаул срещу своя съотборник преди спорната ситуация. Реферът взе решението след консултация със системата за видеоарбитраж.

В 57-ата минута Джуд Белингам намали изоставане за столичани с точен шут от бялата точка.

Четири минути след това попадение на Серхио Арибас от гостите беше отменено заради нарушение на Лопи по време на атаката за Алмерия – отново съмнително и заради консултацията с ВАР.

Това отбеляза в коментара си за „Марка“ и бившият международен рефер от Испания Алфонсо Перес Бурул: “Не мисля, че ВАР може да оценява дали има фаул на Лопи. Щом той не е свирен на терена, голът трябваше да бъде зачетен в резултата“.

Реал Мадрид изравни за 2:2 в 62-ата мин. чрез Винисиус Жуниор, отново спорно отсъждане с участието на ВАР в полза на домакините заради съмнения за игра с ръка на бразилеца.

В 98-ата мин. защитникът Карвахал успя да вкара отблизо победното 3:2 за Реал в мач, предизвикал яростни протести от потърпевшите гости.

Треньорът Гаиска Гаритано, изгонен с червен картон от скамейката заради протестите си след почивката, реши да не си изпросва още по-тежко наказание и бе сравнително сдържан пред медиите“: "Вече видяхте мача, от моето мнение няма полза. После ни санкционират. Всички гледаха този мач, това не ми се случва за първи път тук днес, какво искате да кажа? Нямам думи да обобщя какво се случи днес", успя да коментира Гаритано.

Защитникът Едгар Гонсалес бе по-остър: „Много ясен фаул на Рюдигер (преди дузпата за Реал за 1:2), голът на Винисиус е игра с ръка и всички решения са за тях. Вътрешното ми усещане е за безпомощност!“

Съотборникът му Мелеро добави: „Днес ни ограбиха, Ла Лига е на светлинни години от Висшата лига (на Англия), това, което се случи днес, минава всякакви граници".

А Марк Пубил бе категоричен: „Някой бе решил, че не можем да победим на „Бернабеу!“