0

С лавия завърши наравно 2:2 у дома с Панатинайкос във втора среща от първия кръг на младежката Шампионска лига.

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна добре за възпитаниците на Иван Иванов. Мартин Сораков откри резултата в 11-та минута след няколко пропуска пред вратата на Клидман Лило.

Силната игра на "белите" продължи, но те не успяха да реализират още попадения до края на първата част, а противно на логиката Атанасиос Тампицас изравни три минути след почивката.

Димитриос Калоскамис дори изведе гърците напред в резултата в 71-ата минута, а шут на Тампицас се отби в гредата зад вратаря Илиян Илев.

Десет минути преди края на редовното време влезлият като резерва Кристиян Величков осигури равенството 2:2.

Славия отпадна от турнира след общ резултат от 2:10.

състав на Славия: Илиян Илиев, Петър Долапчиев, Валентин Петров, Мирослав Колев, Роберто Райчев, Борис Димитров, Мартин Сораков, Димитър Долапчиев, Кристиан Атанасов, Виктор Найденов, Чунг Нгуен-до (след почивката като резерви влязоха Наско Кехайов, Кристиян Величков, Румен Рангелов, Самуил Стойнев, Марио Михов).