0

Ч елси и Манчестър Сити сътвориха истински спектакъл на “Стамфорд Бридж”, завършил 4:4. Двубоят мина през няколко обрата, бе изпълнен с емоции и качествени изпълнения. Лондончани показаха как може да бъде спрян шампиона на Англия и дадоха надежди на феновете си, че вървят по правилния път, тъй като изиграха изключителен двубой. Над всички в техните редици бяха бившите играчи на “гражданите” Рахийм Стърлинг и Коул Палмър.

Отборът на Пеп Гуардиола поведе след спорна дузпа, реализирана от Ерлинг Холанд в 25-ата минута. Само четири минути по-късно Тиаго Силва изравни, а малко по-късно Стърлинг даде преднина на домакините. В края на първата част Мануел Аканжи направи резултата 2:2.

Холанд изведе гостите напред в самото начало на второто полувреме, а Никлас Джаксън изравни в 67-ата минута. Родри се разписа в 86-ата минута, а в добавеното време Палмър изравни за крайното 4:4 от дузпа.

Челси спря серията на Ман Сити, който бе спечелил последните си пет мача във всички турнири. Точката не помага много на тима на Маурисио Почетино, който е десети в класирането. “Гражданите” вече са едноличен лидер, като имат преднина от една точка пред Ливърпул и Арсенал, а след паузата за националните отбори се изправят срещу мърсисайдци на “Етихад”.